Renowacja kanalizacji metodą bezwykopową

Jednak nie zawsze kanał można naprawić jedynie za pomocą czyszczenia. Często po wielu latach eksploatacji przewód ulega zniszczeniu i pojawiają się na nim pęknięcia i brakujące fragmenty rur. W taki przypadku najlepszym, bo najtańszym i najszybszym rozwiązaniem jest bezwykopowa renowacją kanału za pomocą rękawa Brawoliner.

Przed przystąpieniem do renowacji kanału należy go wyczyścić. Następnie przeprowadza się inspekcję rurociągu. Film, który powstanie jest podstawą do sporządzenia szczegółowego raportu komputerowego na temat stanu technicznego przewodu. Taki raport jest analizowany i między innymi na jego podstawie dobiera się odpowiedni rodzaj techniki remontu rurociągu. Po zakwalifikowaniu przewodu do tego rodzaju naprawy możemy przystąpić do pracy.

Na początku procesu renowacji należy wymieszać dwuskładnikową żywicę epoksydową, aby następnie zaimpregnować nią bezszwowy rękaw Brawoliner do uzyskania przybliżonej grubości ścianki. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie nasączonej wykładziny do bębna inwersyjnego

Końcówka rękawa jest wywinięta i przymocowana opaską. Rękaw wprowadza się do starej rury poprzez inwersję za pomocą ciśnienia wody bądź też powietrza. W trakcie przebiegu renowacji rękaw idealnie dopasowuje się do kształtów starego przewodu. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju odbudowy rur jest fakt, iż Brawoliner sprawdza się również przy łukach i kolanach do 90 stopni oraz przy dwóch zmianach średnicy przewodu. Końcowym etapem renowacji jest utwardzenie się wykładziny, która w starej rurze stworzy nową rurę. Utwardzanie żywicy może odbywać się w temperaturze otoczenia lub zostać przyspieszone przez ogrzewanie.Ze względu na to, że rury poddawane renowacji są schowane w ścianach, albo pod ziemią, cały proces jest trudniejszy do obserwowania oraz kosztowny w razie korekt. Dlatego właśnie kładziemy szczególny nacisk nie tylko na jakość materiału, ale także na specjalistyczny sprzęt. Nieustannie inwestujemy w nowe technologie. Posiadamy coraz szerszą flotę samochodową, która jest zaopatrzona w profesjonalne wyposażenie . Te wszystkie czynnik sprawiają, że nasza firma stała się niekwestionowanym liderem na rynku.