Czyszczenie rur, udrażnianie kanalizacji WUKO Poznań

Wdzisiejszych czasach system kanalizacji możemy spotkać praktycznie wszędzie. Jest on czymś tak oczywistym, że na co dzień go nie zauważmy. Jego rolę dostrzegamy dopiero w momencie zatkania rur lub zalania piwnicy z powodu podpiętrzeń. Problem ten można rozwiązać za pomocą czyszczenia kanału systemem WUKO.

Możemy wyróżnić czyszczenie kanalizacji mechaniczne oraz czyszczenie ciśnieniowe. Mechaniczne udrażnianie rur doskonale sprawdza się w instalacjach nie tylko wewnętrznych, ale i zewnętrznych. Natomiast ciśnieniowe udrażnianie kanalizacji, ze względu na duże ciśnienie wody, stosuje się zazwyczaj wyłącznie w systemie przewodów zewnętrznych. Ten rodzaj czyszczenia kanalizacji ma większą moc a w związku z tym może usunąć dużo większe przeszkody napotkane w kanale. Skuteczne udrażnianie rur WUKO wykonujemy od lat dla klientów zamieszkujących Poznań.

Mechaniczne udrażnianie kanalizacji i rur WUKO

Kiedy naprawa rur jest konieczna

Eksploatowanie instalacji sanitarnych sprawia, że z czasem osadzają się w nich nieczystości, co prowadzi do zmniejszenia się średnicy rury i powstania zatorów. Blokada ta staje się przyczyną wielu problemów dla użytkowników instalacji. Niezbędna jest wtedy naprawa rur. Poradzić sobie można z tym za pomocą czyszczenia mechanicznego. Profesjonalna naprawa rur w Poznaniu jest możliwa tylko i wyłącznie dzięki wieloletniemu doświadczeniu i posiadanemu sprzętu. Czyszczenie kanalizacji polega na wprowadzeniu spirali z odpowiednimi grotami do przewodu rurowego.

Wtedy pod wpływem siły mechanicznej silnika elektrycznego elastyczna sprężyna obraca się w kierunku ruchu wskazówek zegara z dużą mocą, czyszcząc przy tym wszelkie zatory wewnątrz przewodu kanalizacyjnego. Do zalet mechanicznego udrażniania rur zalicza się na pewno: zdolność do czyszczenia długich odcinków odpływu kanalizacyjnego, możliwość usunięcia zarówno obiektów stałych, jak np. papier, jak i osadów z tłuszczów lub mydła. Czyszczenie kanalizacji dzięki temu stało się dużo szybsze i dokładniejsze.

Odpowiednia końcówka może również wyciąć wrośnięte w rurę kanalizacyjną korzenie. Natomiast głowice frezujące skutecznie usuną zatory z twardych osadów, np. betonowe czy wapienne. Spirala dzięki temu, iż posiada elastyczne sprężyny bez problemu pokonuje zakręty nawet do 90° zachowując skuteczność oraz nie naruszając struktury rury. Udrażnianie rur w ten sposób zapewnia ich lepszą i dłuższą przepuszczalność.

Ciśnieniowe udrażnianie rur Poznań

Kanały sanitarne są stale użytkowane. W związku z tym z czasem zatykają się od tłuszczu, resztek mydła, osadu oraz innych nieczystości. Dlatego właśnie wymagana jest bieżąca konserwacja. Niemal 100% skutecznym sposobem na poradzenie sobie z tym problem jest ciśnieniowe czyszczenie i udrażnianie rur WUKO.

naprawa rur Poznań

Czyszczenie rur WUKO nie jest skomplikowane, ale wymaga specjalistycznego sprzętu, takiego jak wóz ciśnieniowy. Taki samochód jest wyposażony w dyszę, która do wnętrza rury wtłacza strumień wody, dzięki czemu wszelkie spotkane po drodze przeszkody zostają rozbite i całkowicie usunięte z kanalizacji. W wyniku tego procesu przewód kanalizacyjny zostaje przywrócony niemalże do stanu pierwotnego. Warto pamiętać, że ciśnieniowe czyszczenie WUKO i udrażnianie kanalizacji możemy stosować również prewencyjnie, raz na jakiś czas, aby zapobiec późniejszym problemom. Działamy w ten sposób od lat na terenie Poznania i okolic.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia terminu realizacji naszych usług - specjalizujemy się w naprawie i udrażnianiu rur i kanalizacji WUKO, w tym czyszczeniu mechanicznym i ciśnieniowym. Obszar naszych działań obejmuje miasto Poznań i okolice.